Ogłoszenia duszpasterskie - Sanktuarium Matki Bożej Sokalskiej w Hrubieszowie

Idź do spisu treści

Menu główne

Ogłoszenia duszpasterskie

Aktualności

II Niedziela Zwykła - 14  stycznia 2018


1. W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Wiele rodzin naszej parafii i Ojczyzny przeżywa ból rozłąki z najbliższymi, którzy wyjechali w poszukiwaniu lepszej pracy i zarobków. Otoczmy ich dziś szczególną modlitwą. To głównie z myślą o  hrubieszowskich emigrantach uruchomiliśmy przed dwoma laty transmisję internetową nabożeństw z naszego Sanktuarium. Niech ta forma duszpasterskiego oddziaływania rozwija się i przynosi duchowe owoce. Dziękujemy wszystkim wspierającym to nasze małe dzieło miłości bliźniego.

2. Z radością pragniemy zaprosić na  przedstawienie „Jasełek” przygotowanych przez  Dzieci Pierwszokomunijne oraz nasz Chór Chłopięcy „Choralistów” w następną niedzielę 21 stycznia po Mszy św. o godz. 9.00;

3. Także w przyszłą niedzielę, podczas Mszy św. wieczornej z repertuarem kolędowym wystąpi Schola Młodzieżowa z Czerniczyna, pod kierunkiem organisty tamtejszej parafii Pana Łukasza Machulskiego.

4. W najbliższy wtorek 16 stycznia o godz. 18.30 odbędzie się w naszym kościele tradycyjny już styczniowy Koncert Kolęd organizowany przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej we współpracy z naszym Sanktuarium. Wystąpi Viola Brzezińska, zwyciężczyni popularnej przed kilku laty „Szansy na sukces”, śpiewająca dziś piosenki religijne.

5. W piątek 19 stycznia swoje imieniny obchodzi Ks. Bp Mariusz Leszczyński – biskup pomocniczy naszej diecezji – otaczamy Drogiego Solenizanta naszą serdeczną modlitwą  i polecamy wstawiennictwu Matki Bożej Sokalskiej.

6. Rozpoczynamy drugi tydzień  kolędowej wizyty duszpasterskiej. W najbliższym tygodniu udamy się z modlitwą i kapłańskim słowem błogosławieństwa do domów naszych Parafian w następującym porządku:

→ 15 stycznia (pn.) – od godz. 15.15 – UL. KRUCZA – blok Nr 17;
→ 16 stycznia (wt.) – od godz. 15.15 – UL. KRUCZA – blok Nr 15;
→ 17 stycznia (śr.) – od godz. 15.15 – UL. KRUCZA – domy jednorodzinne;
→ 18 stycznia (czw.) – od godz.15.15 - UL. LUDNA – domy i blok Nr 20;
→ 19 stycznia (pt.) – od godz. 15.15 – UL. LUDNA – blok Nr 22;
→ 20 stycznia (sob.) – od godz. 9.00 -  UL. PARTYZANTÓW – domy jednorodzinne (wszystkie)   oraz  UL. KRĘTA, UL.WODNA i UL. ŻEROMSKIEGO;

7. Pragniemy przypomnieć, że w dniu dzisiejszym o godz. 18.00 w kościele parafialnym w Strzyżowie odbędzie  się koncert kolęd w wykonaniu ELENI. Duszpasterze oraz katolickie Stowarzyszenie Młodzieży działające przy parafii serdecznie zapraszają na to wydarzenie. Biletem wstępu na koncert będą dobrowolne ofiary.

8. W tym tygodniu w liturgii
Kościoła obchodzimy:

- we wtorek – Święto Świętych Berarda i Towarzyszy – pierwszych męczenników franciszkańskich;
- w środę – wspomnienie św. Antoniego, opata;
- w piątek – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa;

9. W sobotę 20 stycznia, przypada piąta rocznica śmierci Ks. Prałata Kazimierza Gawlika – pamiętajmy w tym dniu o modlitwie za kapłana, który umiłował i często nawiedzał nasze Sanktuarium.

10. W dniu dzisiejszym o godz. 13.00 odbędzie się pogrzeb Ś.P.+Stanisława Orzechowskiego z ul. Ludnej. Wieczny odp
oczynek...


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego