Ogłoszenia duszpasterskie - Sanktuarium Matki Bożej Sokalskiej w Hrubieszowie

Idź do spisu treści

Menu główne

Ogłoszenia duszpasterskie

Aktualności

14 NIEDZIELA ZWYKŁA 7 LIPCA 2019


1. Świętujemy dziś 14. Niedzielę okresu zwykłego. Serdecznie witamy wszystkich spędzających wakacje i urlopy na terenie naszego miasta i parafii. Życzymy udanego odpoczynku w bliskości Sanktuarium Matki Bożej Sokalskiej.

2. W dniu dzisiejszym o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza św. w 76 rocznicę ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na ludności polskiej zamieszkującej Wołyń, Małopolskę Wschodnią i Lubelszczyznę. Podczas Mszy św. wystąpi z repertuarem religijno – patriotycznym zespół wokalny „Hubal” z Klubu 2. Pułku Rozpoznawczego  w Hrubieszowie. W latach 1939-1947 w okrutny sposób zostało zamordowanych ok. 130 tys. Polaków – w tym ok. 200 kapłanów, braci i sióstr zakonnych – także w kościołach podczas sprawowania Mszy świętych – są to do dzisiaj tak zwane „niedokończone Msze Wołyńskie”. Z naszego zakonu zginęło wtedy sześciu ojców i braci zakonnych, w tym jeden kapłan z Sokala oraz wszyscy zakonnicy w klasztorze we Fradze. W przedsionku naszego kościoła znajduje się tablica upamiętniająca ofiary tej zbrodni.

3.  W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:
- w poniedziałek – święto św. Jana z Dukli, kapłana, patrona naszej prowincji zakonnej;
- we wtorek – wspomnienie św. Męczenników Mikołaja Picka i Towarzyszy;
- w środę – wspomnienie św. Weroniki Giuliani, dziewicy;
- w czwartek – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy;
- w piątek  – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu;
- w sobotę  – wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta

4. Pragniemy z serca podziękować wszystkim, którzy włączyli się w przeżycie Jerycha Różańcowego w naszej parafii. Dziękujemy przede wszystkim Kołom Różańcowym oraz wspólnocie FZŚ za modlitewne czuwanie. Dziękujemy naszym Choralistom za obecność oraz mieszkańcom z poszczególnych ulic należących do parafii za czuwanie w godzinach nocnych. Niech Matka Boża was błogosławi.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego