Ogłoszenia duszpasterskie - Sanktuarium Matki Bożej Sokalskiej w Hrubieszowie

Idź do spisu treści

Menu główne

Ogłoszenia duszpasterskie

Aktualności

NIEDZIELA 16 GRUDNIA 2018


1. Świętujemy dziś 3. Niedzielę Adwentu zwaną z języka łacińskiego GAUDETE – czyli „Radujcie się”. Jesteśmy zaproszeni do szczególnej radości z powodu zbliżającego się spotkania z Panem Jezusem, który przychodzi by nas wyzwolić z grzechu.  Wyrazem naszego adwentowego oczekiwania jest  m.in. udział w Roratach oraz w Nowennie do Dzieciątka Jezus, którą rozpoczniemy dzisiaj   po Mszy św. wieczornej.

2. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian i sympatyków naszego Sanktuarium na Rekolekcje Adwentowe, które odbędą się w tym tygodniu od środy 19 XII wieczorem do soboty 22 XII. Nauki wygłosi o. Bolesław Opaliński, który przybędzie do nas z relikwiami św. Bernardyna ze Sieny w ramach peregrynacji relikwii tego świętego w kościołach naszej zakonnej prowincji. Już dziś serdecznie zapraszamy.

3. W poprzednią niedzielę pobłogosławiliśmy opłatki wigilijne, które przedstawiciele  parafii roznieśli do mieszkań naszych Parafian w minionym tygodniu. Jeśliby ktoś nie posiadał jeszcze opłatka na wigilijny stół może go otrzymać w kancelarii po Mszy świętej.

4. Tradycyjnie w Wigilię Bożego Narodzenia o godz. 8.00 będzie sprawowana Msza św. zbiorowa w intencji zmarłych. Chcemy pamiętać o naszych bliskich zmarłych, których  zabraknie w tym roku przy stole wigilijnym. Łączymy się z nimi przez udział we Mszy św. i przyjęcie w ich intencji Komunii św. Prosimy o składanie kartek z wypominkami na tę wigilijną Mszę św. za zmarłych w kancelarii parafialnej.

5. Zachęcamy do składania ofiar na potrzeby ubogich do skarbonki umieszczonej w filarze pod chórem organowym. Ofiary te, jako Jałmużnę Adwentową, przeznaczymy na zakup produktów żywnościowych i zorganizowanie świątecznych paczek dla naszych najuboższych parafian.

6. Do chorych z przedświąteczną posługą sakramentalną udamy się w najbliższy czwartek po godz. 10.00.

7. Zachęcamy do nabywania świec Caritasu w ramach wigilijnego dzieła pomocy dzieciom. Na stoliku pod chórem wyłożona jest także prasa katolicka.


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego