Ogłoszenia duszpasterskie - Sanktuarium Matki Bożej Sokalskiej w Hrubieszowie

Idź do spisu treści

Menu główne

Ogłoszenia duszpasterskie

Aktualności

27  NIEDZIELA ZWYKŁA 6 października 2019

1. Przeżywamy dziś  27. Niedzielę Zwykłą, a także pierwszą niedzielę miesiąca. Po każdej Mszy św. uczestniczymy w adoracji Najświętszego Sakramentu. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę, które przeznaczymy na ogrzewanie naszego kościoła i klasztoru. Dziś także możemy wesprzeć naszą diecezjalną CARITAS, składając ofiarę do puszek po wyjściu z kościoła

2. Trwa miesiąc wspólnotowej modlitwy różańcowej. W naszym sanktuarium nabożeństwa różańcowe odprawiamy codziennie o godz. 17.00. Cieszymy się z obecności dzieci pierwszokomunijnych na tym nabożeństwie. Zapraszamy jeszcze naszych ministrantów i lektorów.

3. W przyszłą niedzielę 13 października  obchodzić będziemy XIX Dzień Papieski. Ofiarami składanymi do puszek wesprzemy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Konferencję Episkopatu Polski w 2000 roku. Fundacja wspiera uboższą młodzież z mniejszych miast w zdobyciu wiedzy i wykształcenia i stanowi wyraz wdzięczności św. Janowi Pawłowi II za jego niestrudzoną posługę duchową na rzecz Kościoła i Ojczyzny.

4. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:
- w poniedziałek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej;

5. Powoli zbliża się listopad – miesiąc naszej szczególnej duchowej więzi ze zmarłymi oraz modlitwy w ich intencji. Wypełnione czytelnie kartki z wypominkami listopadowymi i rocznymi prosimy składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Kartki wypominkowe są już wyłożone w kościele.

6. Zapraszamy członków Kół Różańcowych na Mszę św. dziękczynną za dar Różańca Świętego w dniu jutrzejszym o godz. 17.30.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze tygodnika „NIEDZIELA” znajdziemy interesujący artykuł na temat świętości życia o. Wenantego – franciszkanina, kandydata na ołtarze  oraz wywiad z s. Angelą, tercjarką franciszkańską, wieloletnią współpracownicą o. Gabriela Amortha – włoskiego egzorcysty.


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego